Херсонську ОДА підозрюють у плагіаті (документи)

Херсонские новости

У кінці 2019 року був запущений перший міський мобільний додаток Smart Druzhkivka (Розумна Дружківка).
Додаток SmartDruzhkivka– це інтерактивна система додаткової інформації для кращої навігації людей у міському просторі та повноцінного включення людей з інвалідністю у життя громади. Для роботи аплікації було виготовлено 500 табличок, які розміщені на закладах комунальної та соціальної сфери; закладах охорони здоров’я, культури, спорту та освіти. На табличках знаходиться QR-код та назва закладу, установи або кабінету, яку продубльовано шрифтом Брайля. QR-код містить у собі важливу інформацію: адресу, графік роботи, контактні телефони, електронну адресу, сайт та перелік послуг.

«Все дуже просто – ти просто береш телефон, скануєш QR-код, наприклад, на кабінеті лабораторії у лікарні, та отримуєш необхідну інформацію…», – говорить Дмитро Баландюк, член Комітету доступності Дружківки.
Створення мобільного додатку SmartDruzhkivka стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Тобто, виконувалося за кошти гранту (як зазначили розробники, витрачено понад 80 тисяч гривень). За посиланням можна переглянути усі звіти ГО «Нова Дружківка», яка й займалася розробкою додатку.

Влітку 2020 року Херсонська обласна державна адміністрація створила додаток Smart Kherson Region. І все було б добре, якби «херсонський» додаток повністю не дублював аналогічну розробку SmartDruzhkivka. Фактично керівництво Херсонщини скопіювало платформу без зазначення будь-яких вихідних даних, що додаток створено на базі програми створеною організацією «Нова Дружківка». Тобто, це є ні чим іншим, як плагіатом. Як зазначається на сайті облдержадміністрації, мобільна платформа екстреного та інформаційного оповіщення населення Херсонщини створена Херсонською ОДА у тісній співпраці з компанією iDev — Innovation Development.
Заступник голови ХОДА Андрій Богданович, який займається питаннями цифрової трансформації області та впровадженням інновацій у соцмержі  facebook зазначив, що «херсонський» додаток створено керівником IT-управління Миколою Якименком . Проте жодним чином чиновник не акцентує увагу на тому, що додаток, впроваджений облдержадміністрацією є простою копією додатку SmartDruzhkivka. Так само у Херсонській обласній державній адміністрації не можуть відповісти за які кошти «розробили» мобільний додаток.

Відтак, виникають питання:

Додаток ІТ-працівниками ОДА було виконано на волонтерських засадах? Якщо так, то чому не вказані ідейні натхненники розробки?
Чи готова ХОДА визнати факт плагіату?
Якщо ж на розробку витратили бюджетні кошти, то яким чином Smart Kherson Region став копією SmartDruzhkivka? І чому ми маємо за це платити?
На сторінці у соцмережі facebook компанії iDev — Innovation Development вказана інформація про додаток Smart Kherson Region. Але виникає питання, компанія отримавши гроші за розробку додатку для Дружківки за американські гроші продає тепер шаблони обласним адміністраціям (Херсонська, Полтавська область).


Источник

Епідемія коронавірусу та всеукраїнський карантин цього року не дали змогу провести славнозвісний фестиваль «Мельпомена Таврії» наприкінці травня – початку червня, як завжди.

Доверчивость наших земляков просто поражает. Их домовладения и грабить силой не надо: сами откроют двери, и несмотря на все предостережения и призывы к бдительности, запустят преступников.

Оновлено інформацію про стан виконання робіт на об'єктах "Великого будівництва".
До переліку в цьому році увійшли:
- 6 садочків (1 перехідний об'єкт на 2021 рік);

Епідемія коронавірусу та всеукраїнський карантин цього року не дали змогу провести славнозвісний фестиваль «Мельпомена Таврії» наприкінці травня – початку червня, як завжди.

Дo увaги херсoнців - перелік oснoвних зaхoдів нa День містa, який цьoгo рoку святкувaтимуть 19 вересня.Нaгaдуємo, щo oснoвні зaхoди трaдиційнo відбувaтимуться нa 4-х лoкaціях:- вулиця Сувoрoвa;- мa

Пушку с набережной в Херсоне не украл один их кандидатов в мэры, как об этом уже успели заявить анонимные Телеграм-каналы.Ее сняли для того, чтобы привести в порядок.Об этом МОСТу рассказал директо

В Херсоне сегодня днём произошло очередное дорожно-транспортное происшествие.

Вчитeлька oднієї зі шкіл Хeрсoна oпинилася на лаві підсудних.

В Херсоне сегодня днём произошло очередное дорожно-транспортное происшествие.

Злоумышленник совершал кражи на территории Киевской, Винницкой и Одесской области, а затем возвращался домой в Херсон.

По словам помощника народного депутата Павла Павлиша Романа Завгороднего проблемы с освещением в городе связаны с тем, что КП «Херсонгорсвет» не прошло проверку счетчиков, об этом он сообщил в своё

В Скадовске сегодня в четвёртом часу утра спасателям сообщили о дорожной аварии, случившейся возле посёлка Таврия.По неизвестной причине легковой автомобиль слетел с дороги в кювет и перевернулся.

На Арабатской стрелке житель села Счастливцево Генического района Херсонской области Дмитрий Борисенко заметил оползень и обвал почвы на одном из вероятных курганов.

Smart Maritime Group в пятницу, 11 сентября, проведет церемонию спуска очередного насыщенного корпуса танкер-химовоза «MONTEVERDI».

Раніше Сергій Харченко розповідав прo тaрифи, бoрги нaселення тa мaсштaбний прoект із МБРР.Ж: А як взагалі підприємствo пoтрапилo у цeй прoeкт?Х: У 2014 рoці Міністeрствo рeгіoнальнoгo рoзвитку прo

Работники Управления борьбы с наркопреступностью в Херсонской области разоблачили 71-летнего жителя Олешковское района в выращивании конопли.